دیدار مدیر مرکز رشد با رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان

دیدار مدیر مرکز رشد با رییس سازمان تجاری سازی فناوری

مدیر مرکز رشد شهرستان محلات به همراه معاون فناوری این مرکز با رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان دیدار کرد.

در ابتدای این جلسه، گزارشی از عملکرد سال جاری مرکز رشد شهرستان محلات ارائه شد.

در ادامه محمد صادق بیجندی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته، از زحمات و تلاش های آن مجموعه در ورود به حوزه های مختلف تقدیر و تشکر نمود.

وی با اشاره به نقش و جایگاه جهاددانشگاهی در کشور و انتظارات از این نهاد در سطح ملی افزود :

تفاوت جهاد دانشگاهی با دیگر نهادها در نوآوری و خلق ایده های جدید است و از جهاد دانشگاهی انتظار می رود بعد از گذشت ۴۰ سال به بلوغ رسیده باشد و با دیگر مراکز متفاوت باشد.

بیجندی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: تاکید ایشان در دیدار با جهادگران این بود که بروید و کار وزین انجام دهید. منظور ایشان انجام کارهای روی زمین مانده و حل مشکلات پیش روی کشور است.

رییس سازمان تجاری سازی به فعالیت های مرکز رشد در شهرستان محلات اشاره کرد و ادامه داد :

اولویت برنامه های مرکز رشد، حرکت به سمت فعالیت هایی باشد که دردی از مردم را دوا کند و گره گشای کار مردم باشد.

بیجندی افزود : چالش ها، ظرفیت ها و فرصت های منطقه خود را بشناسید و در بخش هایی که مغفول مانده و دستگاهی به آن ورود پیدا نکرده، وارد شوید و کار شاخص انجام دهید.

وی بیان کرد : صنعت سنگ های ساختمانی و تزئینی، گل و گیاهان زینتی و بوم گردی از جمله فرصت های شهرستان محلات است.

همچنین واقع شدن در محور شمال به جنوب، نزدیکی به مرکز کشور و دسترسی  به جمعیت قابل توجه و نیز برخورداری از جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی از جمله فرصت های شهرستان محلات است.

بیجندی در پایان با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی به دانش فنی در حوزه ی مشاغل خانگی دست یافته است افزود : این نهاد آمادگی همکاری با تمام استان ها و حتی شهرستان ها در جهت توسعه مشاغل خانگی و ایجاد شغل پایدار به مفهوم واقعی آن، را دارد.